Nápověda

Pohyb v mapě

Ovládání je standardní jako v Google Maps, tzn. pomocí levého tlačítka myši lze mapou posouvat a pomocí kolečka přibližovat / oddalovat. Lze také použít ovládací nástroje v levém horním rohu mapového okna.

Levý / Pravý klik

Klik levým tlačítkem myši nad mapou vyvolá otevření bubliny se základními informacemi; v mapě neprovádí žádnou akci. Kliknutím do mapy pravým tlačítkem myši v libovolném místě se objeví kontextové menu s nabídkou Najdi mapy v místě, jejíž volbou se vyberou všechny dotčené mapy a seznam výsledků výběru se základními údaji se zobrazí v postranní liště na levé straně mapového okna.

Přiblížení obdélníkem

K definici přiblížení označte na mapě obdélník s přidržením klávesy CTRL.

Podporovaná zařízení

Tato aplikace je optimalizována pro zařízení s rozlišením displeje 1000 × 600 pixelů a vyšším. Taktéž funguje i v mobilních zařízeních s možnou omezenou funkcionalitou vzhledem k menšímu rozlišení displeje.

Podporované webové prohlížeče

Tato aplikace je optimalizována pro prohlížeče postavené na jádru WebKit (Google Chrome, Safari), dále jsou podporovány prohlížeče Mozilla Firefox verze 11 a vyšší a Internet Explorer od verze 9.

Jednoduché vyhledávání a práce s výsledky

Kratičký video tutoriál vám představí, jak udělat jednoduchý výběr pomocí názvu mapy a jaké jsou v liště výsledků možnosti u každé mapy.

Google Earth

Kratičký video tutoriál vám představí možnosti práce s georeferencovanými náhledy v prostředí Google Earth.

Rozšířené vyhledávání i s lokalizací

Kratičký video tutoriál vám představí možnosti vyhledávání podle lokalizace v rozšířeném vyhledávání a jednoduché možnosti práce v registru map.

Dotazy, připomínky, podněty

Pro podporu k aplikaci napište na mapovyportal@orientacnisporty.cz